Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy

Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy STAYnia – niedziela, godzina 18.00 w Terminalu Kultury Gocław.

Prowadząca: Justyna Jary – znana warszawska wokalistka, autorka muzyki i tekstów, aktorka i producentka, ceniona instruktorka wokalna

Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy to amatorska grupa śpiewacza, stworzona dla czystej przyjemności śpiewania, złożona z entuzjastów w każdym wieku. Grupa ma w repertuarze tradycyjne piosenki wielu kultur, w tym również polskie. Precyzja wykonawcza nie jest dla nas podstawowym priorytetem, jesteśmy bowiem przekonani, że najważniejsze jest samo śpiewanie, zgodnie z maksymą „ćwiczenie czyni mistrza”, a pozytywne emocje i integracja osób śpiewających są najważniejszym pożytkiem. Zespół nie jest klasycznym chórem i nie ma dyrygenta. Określić go można jako grupę śpiewaczą, do której bez przesłuchań przyjmujemy wszystkich spragnionych śpiewania.Tworzymy zintegrowaną, wielopokoleniową społeczność, otwartą na muzykę i na wspólne spędzanie czasu.

Grupa regularnie koncertuje w Warszawie i na Mazowszu, często w towarzystwie muzyków z zespołów Bum Bum Orkestar, Kapela Lipy i Czessband. W historii zespołu zapisały się już występy na Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, Konferencji Filantropijnej Europejskiego Forum Fundacji w Centrum Kreatywności Targowa, Festiwalu Strefa Ciszy w Muzeum Łazienki Królewskie, Festiwalu w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle, Festiwalu Muzyki Wielopokoleniowej „Pępek”, koncertach rodzinnych w Filharmonii Narodowej, wystawie Tori Wrånes „Handmade Acoustics” w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, na Nocy Świętojańskiej w Łochowie oraz koncerty w SPATiFie, Śnie Pszczoły i DZiKu.Grupa jest zaprzyjaźniona z innymi zespołami śpiewaczymi z regionu: Cała Praga Śpiewa (Warszawa), Młodzieżówka z Sulejówka (Sulejówek), Wiejska Speckapela (Cieksyn).

Przez pierwszych pięć lat grupę prowadził Robert Lipka. Justyna Jary wspierała wówczas  rozwój wokalny Klubu. Obecnie Justyna opiekuje się grupą muzycznie i często angażuje Klub do rozmaitych przedsięwzięć artystycznych w Warszawie, w których często bierze udział „Alegancka kapela”. W 2022 roku Klub gremialnie uczestniczył w projekcie „Warszawskie ballady podwórzowe” , który wspólnie Justyną i Weroniką Grozdew- Kołacińską zrealizowaliśmy w Pałacyku Konopackiego.

Doświadczenie muzyków współpracujących z Międzypokoleniowym Klubem Piosenkowym –  Roberta Lipki i Łukasza Owczynnikowa, starania Fundacji oraz społeczne zaangażowanie stayniaków zaowocują w tym roku wydaniem Śpiewnika STAYni.

Dla kogo? Dla młodzieży i dorosłych, którzy :

– czytają lub nie czytają nut

– lubią śpiewać i wciąż chcą rozwijać swoje umiejętności wokalne

– cenią zespołowe śpiewanie i dobry nastrój

– lubią uczyć się nowych piosenek i razem z zespołem podejmować rozmaite wyzwania muzyczne.

Zgodnie ze stałą regułą STAYni prowadzący dostosowuje poziom zadań do możliwości uczestników tak, by każdy miał przyjemność z muzykowania. Aby zapoznać się ze wszystkimi zasadami, którymi się kierujemy w naszych zespołach, zajrzyj do zakładki „o programie”

Eksperymentalny Program Edukacji Muzycznej - 2023

realizacja: estinet.pl