W marcu 2023, dzięki 3-letniej dotacji Miasta Stołecznego Warszawy, zaczynamy nowy etap programu STAYnia. Wszystkie działania podporządkujemy stworzeniu i opisaniu modelu Lokalnej Pracowni Muzycznej, na podstawie doświadczeń naszej STAYni oraz FabLabu Pobite Gary – innowacyjnego pomysłu Centrum Wspierania Rodzin.
Uważamy, że przestrzeń dla amatorskiej praktyki muzycznej powinna znaleźć się w każdej gminie, dzielnicy miasta, osiedlu. Opis doświadczenia STAYni i modelu LPM może okazać się pomocny wszystkim, którzy zechcą zrealizować takie działanie w swojej miejscowości.
W 2023 roku kontynuować będziemy muzykowanie dotychczasowych grup i dołączamy nowe działania – otwarte sesje muzyczne, funkcjonowanie „wolnej przestrzeni” w pracowni (to czas do zarezerwowania dla amatorów) oraz wydanie Śpiewnika STAYni.
Aktualnie działające zespoły Lokalnej Pracowni Muzycznej:
Błękitna Band – wtorek, godzina 18.00, Kulturoteka w Wawrze, ul Błękitna 32, prowadzący Bartosz Smorągiewicz
Calypso – piątek, godzina 18.00, Kulturoteka w Wawrze, ul Błękitna 32, prowadzący Paweł Kowalski
Grupa smyczkowa – niedziela, godzina 11.00 w Terminalu Kultury Gocław, prowadzący Mariusz Kielan
Kapela Klubowa – czwartek, godzina 19.00 w Terminalu Kultury Gocław, prowadzący Łukasz Owczynnikow
Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy STAYnia – niedziela, godzina 18.00 w Terminalu Kultury Gocław, prowadząca Justyna Jary
Warto wspomnieć także o zajęciach Roberta Lipki w ramach projektu”Praska STAYnia” ew czwartki o 18.30 w Terminalu Kultury oraz o planowanych w ramach „Wawerskiej STAYni” Otwartych Sesjach Muzycznych w soboty w Kulturotece w Wawrze