Kapela Klubowa

Kapela Klubowa – czwartki, godz. 19:00 w Terminalu Kultury Gocław, sala 044

Prowadzący Łukasz Owczynnikow – znakomity, wszechstronny i  niezwykle aktywny kontrabasista i aranżer

Historia tej grupy wiąże się z dobrze poznanym repertuarem Międzypokoleniowego Klubu Piosenkowego, który w tym roku będzie wydany w formie śpiewnika.  Wśród śpiewających go stayniaków są osoby, które również grają na instrumentach, a ponieważ na próbach wokalnych a capella zaczęli pojawiać się ochotnicy grający, a to na akordeonie, na ukulele, czy perkusji – nie mogło być inaczej – powstała kapela akompaniująca Klubowi. Łukasz Owczynnikow współpracujący z Justyną Jary i Robertem Lipką, podjął się uporządkowania tego żywiołu w zespół, który przyjął dosyć oczywistą nazwę „Kapela Klubowa”.  Łukasz gra w wielu kapelach, czuje znakomicie styl i zna sposoby na skuteczny akompaniament. Grupa zrobiła na tyle szybkie postępy, że wkrótce zaczęła występować, włączając się w akompaniament zawodowców, począwszy od występu na Festiwalu Strefa ciszy w Łazienkach Królewskich w 2021 roku.

Kapela pełni ważną funkcję w życiu STAYni , często jest po prostu potrzebna Klubowi.  W dalszym ciągu jest otwarta na nowe osoby, grające i lubiące akompaniować. Obecnie w kapeli grają takie instrumenty jak: skrzypce, flet, klarnet, trąbka, akordeony, ukulele, gitary i oczywiście kontrabas. Zapraszamy chętnych, nawet jeśli wydaje się Wam, że gracie na instrumencie egzotycznym, jak na kapelę warszawską. Ważne, żeby to były instrumenty, których nie trzeba nagłaśniać. Kapela jest najzupełniej analogowa i unplugged.

Dla kogo? Dla młodzieży i dorosłych, którzy :

– w stopniu podstawowym czytają nuty lub tabulatury albo znają kilka akordów i obiecują sobie i nam szybkie postępy

– nie znają nut, ale świetnie zapamiętują muzykę i grają ze słuchu

– mają swój instrument nad którym panują i na którym chętnie ćwiczą.

Dzięki Łukaszowi, każdy może dostać taką partię do grania, która jest na miarę jego możliwości, sprawi mu przyjemność, a może też być impulsem do rozwoju instrumentalnego  i harmonicznego.

Eksperymentalny Program Edukacji Muzycznej - 2023

realizacja: estinet.pl