Grupa smyczkowa STAYnia

Grupa smyczkowa STAYnia – niedziela, godzina 11.00 w Terminalu Kultury Gocław,
sala 044

Zajęcia prowadzi Mariusz Kielan – wszechstronny muzyk, skrzypek Polskiej Orkiestry Radiowej, poszukujący pedagog o optymistycznym nastawieniu.

W repertuarze grupy znajduje się muzyka klasyczna i klasyka muzyki rozrywkowej, często w opracowaniu Mariusza, który włącza do instrumentacji także elementy muzyki elektronicznej oraz przystosowuje materiał umiejętności i możliwości uczestników

Dla kogo? Dla młodzieży i dorosłych, którzy:

– w stopniu podstawowym czytają nuty

 – mają swój instrument, nad którym panują i na którym chętnie ćwiczą

– wystarczą im krótkie wskazówki Mariusza, aby robić postępy w grze.

Grupa Smyczkowa STAYnia to swobodna forma orkiestry dla młodzieży i dorosłych w której możesz muzykować dla przyjemności! Jeśli uczysz się grać i masz za sobą więcej niż rok nauki na skrzypcach, altówce lub wiolonczeli, nawet jeśli to było kilkadziesiąt lat temu, to ta orkiestra jest dla Ciebie! Jeśli grasz na instrumencie, ale nie masz doświadczenia w graniu zespołowym to ta grupa jest także dla Ciebie.

Granie w zespole pozwala rozwijać umiejętności, ale też uczy współpracy, współbrzmienia i inspiruje do indywidualnych ćwiczeń.

Cotygodniowe spotkania mają dawać uczestnikom radość ze wspólnego muzykowania, frajdę, która przynosi rozwój kompetencji muzycznych.

Zgodnie ze stałą regułą STAYni prowadzący dostosowuje poziom zadań do możliwości uczestników tak, by każdy w zespole miał przyjemność z muzykowania. Aby zapoznać się ze wszystkimi zasadami, którymi się kierujemy w naszych zespołach, zajrzyj do zakładki „O programie„.

Eksperymentalny Program Edukacji Muzycznej - 2023

realizacja: estinet.pl