Młodzieżowa Grupa Smyczkowa

Młodzieżowa Grupa Smyczkowa to nowa forma orkiestry dla dzieci i młodzieży, w której możesz muzykować dla przyjemności! Jeśli uczysz się grać i masz za sobą więcej niż rok nauki na skrzypcach, altówce lub wiolonczeli, to ta orkiestra jest dla Ciebie! Na zajęciach gramy zespołowo, bawimy się muzyką i poznajemy różne jej gatunki. Granie w zespole pozwala rozwijać umiejętności, ale też uczy współpracy, współbrzmienia i motywuje do indywidualnych ćwiczeń. Zgodnie ze stałą regułą STAYni prowadzący dostosowuje poziom zadań do możliwości uczestników tak, by każdy w zespole miał przyjemność z muzykowania. Aby zapoznać się ze wszystkimi zasadami, którymi się kierujemy w naszych zespołach, zajrzyj do zakładki „O programie„.

Zapraszamy młodych muzyków powyżej 9 roku życia, którzy uczą lub uczyli się grać na smyczkowych instrumentach prywatnie lub w szkole muzycznej.

Młodzieżową Grupę Smyczkową prowadzi Mariusz Kielan – skrzypek Polskiej Orkiestry Radiowej, kameralista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obok muzyki klasycznej uprawia także inne gatunki muzyczne. Świetny muzyk i eksperymentujący nauczyciel o optymistycznym nastawieniu.

Jeśli chcesz dołączyć do Młodzieżowej Grupy Smyczkowej to skontaktuj się z nami.

Zajęcia odbywają się w regularnie w każdą niedzielę o godz. 10:30, szczegóły możesz sprawdzić w grafiku zajęć.

Eksperymentalny Program Edukacji Muzycznej - 2022

realizacja: estinet.pl