Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy

Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy to amatorski zespół śpiewaczy, stworzony dla czystej przyjemności śpiewania, złożony z entuzjastów w każdym wieku. Grupa ma w repertuarze tradycyjne piosenki wielu kultur, w tym również polskie. Precyzja wykonawcza nie jest dla nas podstawowym priorytetem, jesteśmy bowiem przekonani, że najważniejsze jest samo śpiewanie, zgodnie z maksymą „ćwiczenie czyni mistrza”, a pozytywne emocje i integracja osób śpiewających są najważniejszym pożytkiem. Zespół nie jest klasycznym chórem, uczestnicy nie przechodzą przesłuchań – każdy jest mile widziany. Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy to grupa, która nawiązuje do zapomnianej tradycji wspólnego śpiewania i dzięki temu tworzy zintegrowaną wielopokoleniową społeczność, otwartą na muzykę i na wspólne spędzanie czasu.

Grupa regularnie koncertuje w Warszawie i na Mazowszu, często w towarzystwie muzyków z zespołów Bum Bum Orkestar i Czessband. W historii zespołu zapisały się już występy na Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, Konferencji Filantropijnej Europejskiego Forum Fundacji w Centrum Kreatywności Targowa, Festiwalu Strefa Ciszy w Muzeum Łazienki Królewskie, Festiwalu w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle, Festiwalu Muzyki Wielopokoleniowej „Pępek”, koncertach rodzinnych w Filharmonii Narodowej, wystawie Tori Wrånes „Handmade Acoustics” w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, na Nocy Świętojańskiej w Łochowie oraz koncerty w SPATiFie, Śnie Pszczoły i DZiKu.

Grupa jest zaprzyjaźniona z innymi zespołami śpiewaczymi z regionu: Cała Praga Śpiewa (Warszawa), Młodzieżówka z Sulejówka (Sulejówek), Wiejska Speckapela (Cieksyn).

Zgodnie ze stałą regułą STAYni prowadzący dostosowuje poziom zadań do możliwości uczestników tak, by każdy miał przyjemność z muzykowania. Aby zapoznać się ze wszystkimi zasadami, którymi się kierujemy w naszych zespołach, zajrzyj do zakładki „O programie„.

Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy prowadzi Robert Lipka – akordeonista z archeologicznym rodowodem i animator kultury. Dzięki łatwości w nawiązywaniu kontaktu pomiędzy pokoleniami prowadzi grupy promujące działania międzypokoleniowe i aktywizujące seniorów, a także warsztaty Folkloru Warszawskiego Anawawa. Poza działalnością edukacyjną jest aktywny artystycznie, współpracuje z grupami teatralnymi i zespołami m.in takimi jak.: Czessband, Pompadur, Kapela Lipy, Swoją Drogą Trio, Olga Mieleszczuk, Księżycovo, Teatr „MAKATA” Stowarzyszenie Opowiadaczy Historii Studnia „O”.

Dla uczestników Międzypokoleniowego Klubu Piosenkowego realizujemy zajęcia z emisji głosu i warsztaty śpiewacze, prowadzone przez Justynę Jary – pieśniarkę i aktorkę związaną z Teatrem Gardzienice, wokalistkę działającą w międzynarodowych projektach muzycznych, ale też w autorskich projektach o lokalnym praskim i warszawskim kolorycie.

Jeśli chcesz dołączyć do Międzypokoleniowego Klubu Piosenkowego – skontaktuj się z nami.
Zajęcia odbywają się w niedzielę, szczegóły możesz sprawdzić w grafiku zajęć.

Eksperymentalny Program Edukacji Muzycznej - 2022

realizacja: estinet.pl