Kwartet smyczkowy +

W STAYni działa grupa smyczkowa dla dorosłych o nazwie Kwartet Smyczkowy +. Skąd ten plus „+”? Otóż od momentu założenia grupa rozrosła się od kwartetu już do kilkunastu osób! 🙂 Zespół jest miejscem, w którym muzykujemy dla przyjemności. Doskonale odnajdą się w nim osoby grające na skrzypcach, altówce, wiolonczeli, które odebrały edukację muzyczną na różnych etapach i w różnym trybie, ale nie zdecydowały się kontynuować jej na wyższych stopniach. Spotkania pomagają również uczestnikom, którzy mieli dłuższą przerwę w grze na instrumencie i chcą  przywołać zapomniane umiejętności. Zespół jest również otwarty na pasjonatów, którzy uczyli się gry na instrumencie prywatnie, we własnym zakresie i szukają miejsca do rozwoju umiejętności. Cotygodniowe spotkania mają dawać uczestnikom przyjemność ze wspólnego muzykowania, ale też inspirację dla pracy indywidualnej.

Na zajęciach gramy zespołowo, bawimy się muzyką i poznajemy różne jej gatunki. Zgodnie ze stałą regułą STAYni prowadzący aranżuje materiał muzyczny w taki sposób, aby każdy z uczestników otrzymał zadanie adekwatne do jego umiejętności i możliwości. Aby zapoznać się ze wszystkimi zasadami, którymi się kierujemy w naszych zespołach, zajrzyj do zakładki „O programie„.

Kwartet smyczkowy + prowadzi Mariusz Kielan – skrzypek Polskiej Orkiestry Radiowej, kameralista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obok muzyki klasycznej uprawia także inne gatunki muzyczne. Świetny muzyk i eksperymentujący nauczyciel o optymistycznym nastawieniu.

Jeśli chcesz dołączyć do Kwartetu smyczkowego + to skontaktuj się z nami.

Zajęcia odbywają się w regularnie w każdą niedzielę o godz. 11:30, szczegóły możesz sprawdzić w grafiku zajęć.

Eksperymentalny Program Edukacji Muzycznej - 2022

realizacja: estinet.pl