Eksperymentalna Pracownia Muzyczna STAYnia

STAYnia to miejsce spotkań amatorów i muzyków, których łączy chęć muzykowania dla czystej przyjemności. Projekt jest adresowany do mieszkańców Warszawy w każdym wieku: do dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Dla każdego kto lubi muzykować lub w kim drzemie muzyczna pasja, komu być może brakuje wiary w swoje zdolności muzyczne, lecz nosi w sobie potrzebę grania i/lub śpiewania. Zależy nam na tym, by uczestnicy zajęć nabrali zaufania i pewności, że warto zaangażować się w rozwój umiejętności, w pracę indywidualną i zespołową, co przynosi ogromne pokłady radości i samozadowolenia..

Nazwa pracowni wzięła swój początek od miejsca, w którym rozpoczęliśmy działania, czyli dawnej stajni Instytutu Weterynarii przy ul. Grochowskiej 272, gdzie obecnie mieści się siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia. Pracownia STAYnia była inicjatywą, z której wyrosła idea działań Eksperymentalnego Programu Edukacji Muzycznej na Pradze, więcej przeczytasz w zakładce „O programie”.

Materiały do pobrania

Aktualnie w ramach STAYni działa 6 amatorskich zespołów.

Dwa zespoły spotykają się przy ul. Grochowskiej 272 w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia:

Kolejne 4 zespoły spotykają się w FabLabie Pobite Gary! przy ul. Błękitnej 32:

Zapraszamy osoby, które:

  • szukają okazji do wyśpiewania się, którzy być może nie mają ambicji chóralnych, czy solistycznych, jednak czują wciąż niezrealizowaną potrzebę śpiewu,
  • umieją grać na instrumencie na poziomie podstawowym lub zaawansowanym, szukają osób do wspólnego muzykowania, z którymi raźniej jest rozwijać się i osiągać przyjemność z gry na instrumencie. Liczymy na osoby, które mają własne instrumenty, a w pewnym zakresie dysponujemy instrumentami pracowni muzycznej.

Jak dołączyć?

W STAYni nie prowadzimy przesłuchań, Twoja chęć uczestniczenia jest wystarczającym argumentem, żeby zacząć muzykować razem z nami. Udział w spotkaniach wymaga potwierdzenia organizatora, dlatego skontaktuj się z nami, szczegóły w zakładce „Kontakt”

Eksperymentalny Program Edukacji Muzycznej - 2023

realizacja: estinet.pl