Blue Band

Blue Band – wtorek, godzina 18.00, Kulturoteka w Wawrze, ul Błękitna 32,

prowadzący: Bartosz Smorągiewicz – kompozytor, saksofonista i multiinstrumentalista z wieloletnim doświadczeniem estradowym i pedagogicznym.

Grupa gra szeroko pojętą muzykę jazzową i rozrywkową. Nazwa „Blue Band” (być może „Błękitna Band(a)”  jest całkiem nowa i być może nieostateczna, a wiąże się z nowym otwarciem w ramach Lokalnej Pracowni Muzycznej STAYnia. Chcemy zaznaczyć w ten sposób nasze przywiązanie do fajnego miejsca jakim jest pracownia w Kulturotece przy ul. Błękitnej, którą zorganizowało Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” jako część innowacyjnego, bezpłatnego dla Warszawiaków projektu FabLab Pobite Gary. Wyposażenie i wyciszenie pracowni jest niezwykłe, nawet jak na warunki warszawskie. Nasza Fundacja czuje wielką satysfakcje z faktu i włączyła się w wyposażanie  pracowni w niezbędne  instrumenty. Tak więc znajdują się tu keyboardy, zestawy perkusyjne i perkusjonalia, różne rodzaje gitar i wzmacniacze.

Dla kogo? Dla młodzieży i dorosłych, którzy :

– w stopniu podstawowym czytają nuty lub sprawnie grają ze słuchu

– mają swój instrument nad którym panują i na którym chętnie ćwiczą

Nuty utworów granych na spotkaniach są dostępne w zamkniętej grupie na facebooku,  aby członkowie grupy mogli popracować nad nimi w domu. W repertuarze chętnie granym w Bandzie są takie standardy i przeboje jak na przykład: Autumn leaves, Blue Bossa, Birdland, Sweet Home Chicago, Różowa pantera, Mission Impossible, Hit the Road Jack.

Granie w Bandzie daje możliwość rozwijania warsztatu pod okiem znakomitego muzyka i pedagoga, jest okazją do kreatywnego wykorzystania posiadanych umiejętności, rewelacyjnym sposobem na aktywne i przyjemne spędzenie czasu, a często też otwiera drogę do dalszego grania.

Zgodnie ze stałą regułą STAYni prowadzący dostosowują poziom zadań do możliwości uczestników tak, by każdy miał przyjemność z muzykowania. Aby zapoznać się ze wszystkimi zasadami, którymi się kierujemy w naszych zespołach, zajrzyj do zakładki o „programie”.

Eksperymentalny Program Edukacji Muzycznej - 2023

realizacja: estinet.pl